16. 10. 2025

Aquatherm Praha 2026 přinese trendy, které budou hnacím motorem v příštích letech

Evropská unie směřuje ke klimatické neutralitě do roku 2050 a sektor budov v tom hraje klíčovou roli. Nové investice do systémů TZB tak budou stále více ovlivněny požadavky na udržitelnost, nulové emise a vysokou energetickou účinnost. Směrnice EPBD stanovuje, že od roku 2028 musí být nové budovy veřejného sektoru a od roku 2030 všechny nové budovy bez emisí. TZB systémy musí být navrhovány s minimální uhlíkovou stopou a maximální provozní efektivitou.

Aquatherm 2026 v přípravách: Co nového přinese?

Aquatherm Praha se neustále vyvíjí – hlavním tématem příštího ročníku bude udržitelná budoucnost technických zařízení budov a využití obnovitelných zdrojů energie. Neustále přinášíme nové formáty a hledáme cesty a odborné partnery, snažíme se zvýšit přínos a efektivitu jak pro vystavovatele, tak pro především cílené na B2B a B2G návštěvníky.  

Nadcházející ročník slibuje mimořádnou účast odborníků i široké spektrum aktuálních témat s novými odbornými partnery veletrhu. I tentokrát využijeme čtyři výstavní haly v areálu PVA EXPO PRAHA, abychom poskytli dostatek prostoru pro prezentaci klíčových firem, novinek i technologií
z oblasti technických zařízení budov. Připravili jsme pro Vás nové formy prezentace a možností partnerství v rámci odborného doprovodného programu.

Máte zájem představit své produkty na veletrhu Aquatherm Praha 2026? Nezmeškejte uzávěrku přihlášek a přihlaste se do 31. 10. 2025

Nezávaznou objednávku můžete odeslat ZDE.

Odborný doprovodný program veletrhu Aquatherm Praha 2026

Součástí veletrhu bude bohatý čtyřdenní odborný doprovodný program zaměřený především na B2B segment, připravovaný ve spolupráci s předními partnery a odborníky z oboru pod taktovkou generálního partnera odborného doprovodného programu Ing. Dagmar Kopačkové, Ph.D., ředitelka portálů TZB-info.cz a Estav.cz

Hlavní tematické okruhy budou zaměřeny na:

·         Udržitelnost a energetickou efektivitu

·         Využití obnovitelných zdrojů v technických zařízeních budov

·         Digitalizaci, měření a regulaci

·         Trendy v klimatizaci, větrání a nová chladiva

·         Podporu obcí a měst v oblasti modernizace infrastruktury

…a další atraktivní témata a odborné aktivity, které vám postupně představíme.