30 let veletrhu, 30 let našeho života, 30 let Aquathermu Praha

a nejenom pro nás, ale i pro mnoho z vás. Těch třicet let je v našich krajích důvod k oslavě, ale i rekapitulacím, „retro“ náladám, ale i plánování budoucnosti. V našem případě naštěstí už více než šest let pro Vás vydáváme  noviny Aquatherm Times jako netradiční informační kanál k aktuálním ročníkům veletrhu a náhodou právě v „retro“ podobě. Pojďme ho společně využít jak v tištěné formě, tak i nově v podobě vlastní web stránky, kterou brzy spustíme.

Rádi bychom při přípravách naší spolupráce pro nadcházející ročník používali tuto stránku jak při vašem informování o novinkách, stavu příprav  a tak jak jste z naší strany běžně zvyklí, ale vyjímečně bychom rádi i s vaší pomocí sbíraly obrázky, příběhy a Vaše zážitky spojených s Aquathermem z doby před třiceti lety i během let následujících. Sesbíraný materiál samozřejmě s Vaším souhlasem použijeme zde i v tištěných „Timesech“.

Děkujeme, těšíme se na letošní spolupráci a níže již podrobněji jak k našemu výročí, tak hlavně nadcházejícímu ročníku veletrhu.

Nejenom pro pamětníky

Pojďte si s námi zavzpomínat, prohrabejme krabice v práci i doma, zálohy starých počítačů a co najdete nám pošlete. Naskenujeme, upravíme a rádi na této stránce zveřejníme.

Určitě v naší „retro“ náladě nehledejme skrytý význam s přípravami jubilejního ročníku 2024, je to přesně naopak, ten bychom spolu s Vámi rádi poslali o 30 let dopředu. Spíše nás napadlo, že na rozdíl o jednotlivých firem, veletrh nás spojil a spojuje v mnohem širším měřítku. Řadami vystavovatelů Aquathermu Praha prošlo za těch 30 let stovky a stovky firem. Mnoho z nich působí na trhu dodnes, mnoho z nich se časem spojilo a vznikly firmy nové a mnoho jich zaniklo. A pamětníků a fotek je z těch začátků veletrhu a vlastně i vzniku oboru TZB v Československu mezi námi mnoho, takže proč si ty začátky spolu s vámi nepřipomenout. Byla to doba bez mobilů, emailů, doba nadšenců a pro čechoslováky unikátní.

Poslední tři roky zpovídáme naše klienty slavící 30 let výročí založení jejich firem a dnes přišla řada i na ty z nás, kdo byli u založení Aquathermu v Praze – včetně mě. Moc fotek z té doby už bohužel nemám, a to co jsem našel kromě těch, co vidíte vedle, bylo to málo publikovatelné. Takže budeme moc rádi, když ve vašich šuplíkách najdete jak Vás osobně, tak i vaše expozice z prvních ročníků. Nejenom kvůli nám „pamětníkům“, ale i našim mladším kolegům, kteří na přípravách veletrhů pracují dnes  – ať u nás, nebo při příprávách vašich expozic. Na akci, která nás už 30 let spojuje.

Váš Michal Drážďanský

AQUATHERM PRAHA 2024 …VŠE PRO UDRŽITELNOU BUDOUCNOST

25

Ročník

8

Oborů

200+

Vystavovatelů

17 000+

Návštěvníků

Zpět ke standartním číslům

Poslední ročník veletrhu v roce 2022 se konal, těsně po „covidové mizérii“ a samozřejmě, byl jí citelně poznamenán. Na jednu stranu velký zájem B2B i B2C sektoru v řadách návštěvníků, na straně druhé absence části tradičních vystavovatelů. Důvody jsou obecně známé a není třeba s k nim podrobně vracet. Za nás pořadatele můžeme jen zdůraznit, že při klíčové části akvizice probíhající v nejtěžší době lockdownu během celého téměř dvouletého období covidu včetně kontinuálního posouvání termínu vlastního veletrhu, považujeme poslední ročník za malý zázrak a všem Vám ještě jednou zpětně za něj děkujeme. Těm, co vystavovali i těm, co nemohli a alespoň nás přišli podpořit.

Výsledkem je fakt, že Aquatherm Praha je jediný veletrh, který z důvodu pandemie Covidu nepřerušil tradici konání minimálně v evropském měřítku, ale zároveň nám umožnil neztratit kontakt s Vámi, našimi klienty a výsledkem byl letošní Aquatherm Nitra. Ten se stal opět stěžejní událostí oboru pro Slovensko a blízkého regionu, jak počtem i kvalitou návštěvníků.

Vyhodnotenie návštevnosti Aquatherm Nitra® 2023

… „bolo to super! Bolo super to, že sme mohli pre Vás organizovať už dvadsiaty druhý ročník a v rovnakom rozsahu a veľkosti ako pred covidom, navyše po štvorročnej pauze, ktorá sa nám zdala nekonečná„. Bola super aj rekordná návštevnosť úplne nad rámec našich očakávaní, bolo super byť spolu s Vami obklopení usmievavými ľuďmi, ktorí sa v mnohých prípadoch stretli po štyroch rokoch aj prvýkrát. Bolo super sa vyhýbať frontom na každom kroku, bolo super upokojovať návštevníkov nech „dajú“ dlhý front pri pokladniach. Bolo super stretávať v uličkách našich klientov zo Slovenska a Česka, ktorí sa prišli na nás len pozrieť. Bolo super počuť medzi návštevníkmi v netradičnej miere toľko cudzích jazykov. Bolo super vidieť všetko to, čo ste pre odbornú i laickú verejnosť pripravili. Bolo to jednoducho super a bolo super v Nitre byť tento rok s Vami všetkými.

Závěrečnou zprávu veletrhu Aquatherm Nitra včetně všech dat týkající se návštěvníků, vystavovatelů, kompletního PR a video záznamů z veletrhu i konference najdete na stránkách veletrhu ZDE.
Podpora klíčových firem s odborníky za zády

Aquatherm Praha nejsou jen představitelé oboru, ale i státní a profesní sdružení a asociace. S většinou klientů i partnerů bychom se rádi sešli do konce června letošního roku. Spoustu jednání již máme za sebou a spoustu před sebou. Samozřejmě Vás na těchto stránkách budeme průběžně informovat, ale už dnes víme, že u většiny našich klíčových klientů se s veletrhem počítá a u odborných partnerů také. Rádi bychom nově s našimi garanty a partnery letos pracovali mnohem intenzivněji než v minulosti. Důvodem jsou především dotační programy, legislativa a politické souvislosti dnešní doby. Zkrátka těch informací, změn, novinek a příležitostí je mnohem více než v minulosti a vzhledem k celostátnímu významu Aquathermu Praha pro obor TZB, dvouleté periodicitě a příležitosti k prezentaci všeho v rámci PR, začneme návštěvnickou kampaň pro nadcházející ročník a po pozitivních zkušenostech s veletrhem v Nitře, mnohem dříve.

Co bychom určitě rádi, je navázat na formát doprovodné konference z roku 2022 pod gescí portálu TZBinfo.cz, kterou považujeme za čtyřdenní unikátní záležitost v našich zeměpisných šířkách. Viz Energetické fórum na Aquathermu Praha® 2022.
Nová reklamní kampaň

Mediální prostor, naše zvyky a technické možnosti nás všech se samozřejmě mění. My jako pořadatelé jsme si to vyzkoušeli ať už během covidu při virtuálním veletrhu TZBexpo.com, tak především u letošního ročníku Aquathermu Nitra 2023. A to zjednodušeně řečeno vsazením na stěžejní části kampaně umístěné na internet. Především využitím vyhledávačů s funkcí remarketingu a sociálních sítí s překvapivým výsledkem v kontextu cílové B2B skupiny návštěvníků – viz vyhodnocení návštěvnosti AQ Nitra 2023 ZDE. Samozřejmě standartní nosiče jako billboardy, rádio apod. zůstává, ale hlavní důraz klademe na internet ve všech jeho podobách.

S čím určitě jsme měli na Slovensku úspěch a rádi přenesli do čech je naše novinka na vlastní firemní „karty“ na stránkách veletrhu informující vaše návštěvníky o připravovaných novinkách plánovaných pro veletrh a umístění reklamní ikony na „Home page“ Vašich stránek.

Více o detailech obou novinek najdete na slovenské edici Aquathermu ZDE.

Samozřejmě bez našich společných „Timesů“ si už naši spolupráci s Vámi neumíme představit.

… a co dál?
  • 4 HALY – Výstaviště PVA EXPO PRAHA – oborové členění vystavovatelů, zachování tradičních umístění
  • DVOULETÝ CYKLUS VELETRHU – návrat k předcovidovým ročníkům a číslům
  • FOTOVOLTAIKA na vzestupu a s novými partnery Solární asociace a AKU-BAT
  • ÚSPORY ENERGIÍ, OBNOVITELNÉ ZDROJE ENERGIE, TEPELNÁ ČERPADLA – vzhledem k energetické situaci v Evropě a novým opatřením zaměřeno na propojení a představení nových možností pro montážní a servisní firmy
  • PODPORA UČŇOVSKÝCH OBORŮ – spolupráce s Cechem topenářů a instalatérů v rámci doprovodného programu
  • ZAPOJENÍ vystavovatelů do doprovodného programu
  • DOPROVODNÝ PROGRAM VELETRHU – konference na aktuální téma, prezentace, streamování z veletrhu s portálem TZBinfo a Estav
  • NÁŠ CÍL – udržet a posílit akci v oboru TZB s hlavním mottem veletrhu … OSOBNÍ SETKÁNÍ je nepřenositelné
A TO NEJHLAVNĚJŠÍ – NEZDRAŽUJEME.

Podařilo se nám udržet pro Vás ceny za plochu a reklamu v nezměněných cenách již od roku 2014. Viz ZDE.

Před 10ti lety jsme Vám osobně představili nový koncept veletrhu Aquatherm Praha s přechodem na jarní termín a dvouletý cyklus.  Pojďme se spolu opět osobně potkat, abychom společně podpořili tuto úzce specializovanou akci na B2B platformě, kam veletrh Aquatherm Praha patří a který si odborná veřejnost v České republice zaslouží. Těšíme se na setkání s Vámi.

 

Aquatherm-praha.com