Vyhodnocení návštěvnosti Aquatherm Praha® 2024

Mezinárodní odborný veletrh vytápěcí, ventilační, klimatizační, měřící, regulační, sanitární a ekologické techniky.

5. – 8. březen 2024 – PVA EXPO PRAHA

Vážení obchodní přátelé, vážení vystavovatelé,

Přesně před 30 lety se konal v Praze první ročník veletrhu Aquatherm Praha 1994 a dnes, díky přechodu na dvouletý jarní termín před deseti lety, skončil jeho dvacátý pátý ročník.  Uteklo to, jasně, jak ty čtyři dny veletrhu, tak těch posledních třicet let, ale jak jsme Vám i sobě slíbili, bylo to super.  Bylo super být součástí tak dlouhé a úspěšné historie, bude super ji s Vámi prožívat i dalších třicet let. A jaký tedy vlastně byl ten poslední ročník? 197 expozic z 10 zemí na 14 800m2 brutto. Závěrečné vysvědčení nám však vystavíte Vy, naši klienti, ale první dojem z Vašich reakcí je suprový. Ve zkratce, Aquatherm Praha je zpět, jak co do zastoupení lídrů hlavních oborů nomenklatury, návštěvností, svou velikostí tak především svoji „bzučící“ atmosférou po většinu doby svého konání. A za to patří především velký díky Vám. Za nás to byla super jízda plná potkávání se starými přáteli, s pamětníky, ale i novými a nadějnými tvářemi no a samozřejmě i oslav bylo dost.

Ještě jednou moc děkujeme za spolupráci a níže pár podrobnějších informací o letošním ročníku. Nám nezbývá než doufat, že jste byli se svojí účastí spokojeni a že budeme moct s Vámi spolupracovat i v nadcházejících letech. Ať už příští rok v Nitře, tak i při přípravách 26. ročníku veletrhu Aquatherm Praha 2026.

Z čeho se skládala reklamní kampaň?

Níže naleznete základní body letošní kampaně:

Online kampaň

V roce 2022 jsme spustili nový web, který spolu s internetovou kampaní opět realizovala společnost Appli Development s.r.o.

Webová prezentace

Webové stránky veletrhu Aquatherm Praha byly před jeho zahájením masivně propagovány napříč všemi dostupnými vyhledávačemi a sociálními sítěmi. Při návrhu struktury byl kladen důraz především na přehlednost, uživatelskou přívětivost a předání jasné zprávy o zaměření veletrhu a tématech, které mohou návštěvníci očekávat.

107 250

Návštěvnost

64 661

Uživatelů

18 265

Vstupenek

Reklama ve vyhledavačích

V rámci online reklamy probíhala kampaň ve vyhledávačích Google a Seznam. Cílem bylo rozšířit povědomí o veletrhu a technologiích, které vystavovatelé budou nabízet. 

1 986 226

Zobrazení

38 046

Prokliků

Reklama na sociálních sítích

Reklamní kampaň formou akvizice a remarketingu uživatelů probíhala na sociálních sítích Facebook a LinkedIn. Dále probíhala formou příspěvků intenzivní kampaň na Facebooku ZDE a Instagramu ZDE.

817 602

Zobrazení

9 882

Prokliků

Video reklama

Pozvánku ve formě krátkého spotu mohli uživatelé spatřit ve video přehrávačích společností Google (YouTube). Celé video z dvacátého ročníku pak níže nebo přímo ZDE. Nově také jsme pro Vás připravili 3D prohlídku celého veletrhu ZDE.

1 833

Zobrazení

369

Prokliků

E-Newsletter

Cílená distribuce formou e-Newsletteru na ověřené kontakty návštěvníků z roku 2014 až 2022. Celkem devětkrát jsme poslali newsletter na 33 611 emailových adres.

Offline kampaň

Tisková kampaň

Tiskovou kampaň jsme realizovali přímo s našimi mediálními partnery. Vybraný seznam periodik, kde se PR článek nebo inzerát na Aquatherm Praha 2024 objevil naleznete ZDE.

Billboardy

66 billboardů v rozsahu ČR v únoru 2024. Vybrané billboardy s jejich vizuálem naleznete níže po rozkliknutí navigační šipky.

I letos jsme pokryli celou Českou republiku

                                 

Nestihli jste návštěvu osobně? Nevadí.

Nově jsme pro Vás připravili 3D vizualizaci celého veletrhu. Ponořte se tak do virtuálního světa, nasajte atmosféru celé události a prozkoumejte každý koutek výstavy přímo z pohodlí vašeho domova.

3D tour hala 2, 3D tour hala 3, 3D tour hala 4, 3D tour hala 5

Rozhlasová reklama

Rozhlasová reklama představovala 1 360 spotů na 34 rádiích celostátních i regionálních v prime časech, vlastní spot naleznete níže.

tzbv1

Spolupráce s portálem TZB-info

Úzká spolupráce s portálem TZB-info přinesla bohatý čtyřdenní program ve třech sálech s mnoha desítkami řečníků a stovkami posluchačů, celý program naleznete ZDE. Ve středu jste mohli vidět na estav.tv celodenní živé vysílání přímo z prostor veletrhu. Záznam naleznete ZDE.

Den starostů

První den veletrhu se nesl pod taktovkou samosprávy. Aquatherm Praha hostil třetí ročník Dne starostů. 238 starostů z celé republiky přijelo na program v gesci Svazu měst a obcí s podtitulem „Budoucnost je v přítomnosti“. Pomyslnou červenou nití programu byla voda a celý program naleznete ZDE.

Program celoživotního vzdělávání

Zařazení veletrhu do Programu celoživotního vzdělání členů České komory autorizovaných inženýrů a techniků činných ve výstavbě (ČKAIT), České komory arcitektů (ČKA) a Cechu topenářů a instalatérů České republiky (CTI), a to až 3 body.

Aquatherm Times

V rámci cílené reklamy jsme opět připravili noviny Aquatherm Times: 2 čísla v rozmezí půl roku. Druhé číslo vydané měsíc před veletrhem obsahovalo veletržní přílohu s kompletním seznamem vystavovatelů a přehledem doprovodného programu. Distribuce probíhala prostřednictvím České pošty na cílené poštovní adresy návštěvníků z roku 2016 až 2022. Celkem bylo distribuováno 75.000 ks výtisků.

Jaká byla návštěvnost veletrhu Aquatherm Praha® 2024?

1.

2.

3.

4.

1. den veletrhu

První den veletrh navštívilo celkem 3 378 návštěvníků.

2. den veletrhu

Druhý den veletrh navštívilo celkem 5 770 návštěvníků.

3. den veletrhu

Třetí den veletrh navštívilo celkem 4 829 návštěvníků.

4. den veletrhu

Čtvrtý den veletrh navštívilo celkem 2 635 návštěvníků.

Celková návštěvnost: 16 612

Ve srovnání s ročníkem 2022 je celkový počet návštěvníků téměř identický s rozdílem necelých třista osob navíc. Určitě je to dáno zaměřením především na B2B sektor, ale nic není dogma a v budoucnu určitě budeme spolu s Vámi uvažovat i o zacílení na koncového klienta, ale jak je u nás zvykem o tom rozhodnete především vy – naši klienti. ZDE pak můžete vidět i rozdělení návštěvníků podle pracovní pozice, bydliště, oborového zájmu a profese návštěvníka.

Uvedený počet celkové návštěvnosti definuje unikátní návštěvníky – duplicitní záznamy byly odstraněny, tzn. vícenásobná účast jednoho návštěvníka během veletrhu je započtena pouze jednou.

A jaký tedy dvacátý pátý ročník byl?

Partneři veletrhu Aquatherm Praha® 2024

25. ročník veletrhu Aquatherm Praha® 2024 se konal pod záštitou:
Ve spolupráci s hlavními partnery:
Mediální partneři veletrhu byli:
Aquatherm-praha.com