22. 8. 2023

2024 …vše pro udržitelnou budoucnost​

Přesně před 10 lety jsme Vám osobně představili nový koncept veletrhu Aquatherm Praha s přechodem na jarní termín a dvouletý cyklus a dnes po 30 letech začínáme připravovat už jeho 25. ročník.

25

Ročník

8

Oborů

200+

Vystavovatelů

17 000+

Návštěvníků

„Vracíme se k tradičním veletržním číslům!“

Po nepředstavitelné výzvě způsobené pandemií Covid-19 jsme vděční, že vás můžeme pozvat na jubilejní 25. ročník veletrhu Aquatherm Praha. Věříme, že tento ročník bude symbolizovat návrat ke standardům a tradicím, na kterých jsme před deseti lety tento prestižní veletrh postavili.

Minulý rok byl pro nás všechny náročný. Na jednu stranu jsme byli svědky velkého zájmu ze strany návštěvníků B2B a B2C, což ukazuje na důležitost a potřebu setkávání se a spolupráci v oboru. Na straně druhé jsme však museli čelit absenci některých tradičních vystavovatelů, což bylo ovlivněno obecně známými následky „covidové mizérie“

Vzhledem k této náročné situaci byl poslední ročník pro nás pořadatele malým zázrakem. Během dvou let covidu jsme čelili kontinuálnímu posouvání termínu veletrhu a usilovali o klíčové akvizice firem, dokonce i v době největšího lockdownu. Chceme vám tedy znovu poděkovat za vaši trpělivost a podporu – těm, kteří vystavovali, i těm, kdo nemohli, ale přesto nás podpořili svou přítomností.

Aquatherm Praha je v evropském měřítku jediným veletrhem, který nepřerušil svou tradici konání ani v nejtěžších obdobích pandemie covidu. Tato kontinuita nám umožnila udržet kontakt s vámi, našimi důležitými klienty. Výsledkem byl velký úspěch letošního Aquatherm Nitra 2023, který se stal letos stěžejní událostí pro Slovensko a blízký region, jak počtem, tak i kvalitou návštěvníků.

Podpora klíčových firem s odborníky za zády

Aquatherm Praha nejsou jen představitelé oboru, ale i státní a profesní sdružení a asociace. Spoustu jednání již máme za sebou a spoustu před sebou. Už dnes víme, že u většiny našich klíčových klientů se s veletrhem počítá a u odborných partnerů také. Rádi bychom s našimi garanty a partnery letos pracovali mnohem intenzivněji než v minulosti. Důvodem jsou především dotační programy, legislativa a politické souvislosti dnešní doby. Zkrátka těch informací, změn, novinek a příležitostí je mnohem více než v minulosti a vzhledem k celostátnímu významu Aquathermu Praha pro obor TZB, dvouleté periodicitě a příležitosti k prezentaci všeho v rámci PR, začneme návštěvnickou kampaň pro nadcházející ročník mnohem dříve. A s kým jsme se již při plánování dalšího ročníku viděli a slyšeli? Tak například z těch tradičních partnerů:

2VV s.r.o., abcplyn.sk s. r. o., ACOND a.s., ALCADRAIN s.r.o., ALPENTA s.r.o., APATOR Metra s.r.o., Jaroslav Cankař a syn ATMOS, ATREA s.r.o., Caleffi Srl, Climatek network s.r.o., CODITAL FRANCE, CS – MTRADE, s.r.o. (Mitsubishi Electric), Družstevní závody Dražice – strojírna s.r.o. – Divize NIBE ENERGY, SYSTEMS CZ, ebm-papst CZ, s.r.o., ELEKTRODESIGN ventilátory spol. s r.o., ENBRA, a.s., GEBO BOHEMIA spol. s r.o., GT Energy s.r.o., Heatex Sp. z.o.o., HL HUTTERER & LECHNER GmbH, CHUDĚJ s.r.o., IMI Hydronic Engineering – Česká republika, KERMI s. r. o., KORADO, a.s., Kospel spółka z o.o, KSB – PUMPY + ARMATURY s.r.o., LAUFEN CZ s.r.o., MAROX s.r.o., MELTEM Wärmerückgewinnung GmbH & Co. KG, MRU s.r.o., Multi-VAC spol. s r.o., NRG Flex s.r.o. Slovensko, OPOP spol. s r. o., Ostendorf – OSMA s.r.o., Panasonic Marketing Europe GmbH, PŘÍHODA s.r.o., REKUPER SYCHROV, s.r.o., REMS Česká republika s.r.o., S.V.I.S Trade a.s., Samsung Electronics Czech and Slovak, s.r.o., SINCLAIR Global Group s.r.o., SOKRA s.r.o. (Haier), S-TANK WATER HEATERS, SLOVARM, a.s., STENO CZ s.r.o., Testo, s.r.o., TROX KS Filter s.r.o., Thermo-control CZ s.r.o., TOMEGAS s.r.o., TOP CENTRUM CZ s.r.o., Vaillant Group Czech s.r.o. (zn.Protherm), Vaillant Group Czech s.r.o. (zn.Vaillant), VIESSMANN spol. s r.o., Wolf Česká republika s.r.o., Ziehl – Abegg s.r.o.

Co bychom určitě rádi, je navázat na formát doprovodné konference z roku 2022 pod gescí portálu TZBinfo.cz, kterou považujeme za čtyřdenní unikátní záležitost v našich zeměpisných šířkách. Viz Připravovaná témata AQ Ph 2024 ZDE.

A TO NEJHLAVNĚJŠÍ – NEZDRAŽUJEME.

Podařilo se nám udržet pro Vás ceny za plochu a reklamu v nezměněných cenách již od roku 2014.
Více naleznete ZDE.
… a co dál?
  • 4 HALY – Výstaviště PVA EXPO PRAHA – oborové členění vystavovatelů, zachování tradičních umístění
  • DVOULETÝ CYKLUS VELETRHU – návrat k předcovidovým ročníkům a číslům
  • FOTOVOLTAIKA na vzestupu a s novými partnery
  • ÚSPORY ENERGIÍ, OBNOVITELNÉ ZDROJE ENERGIE, TEPELNÁ ČERPADLA – vzhledem k energetické situaci v Evropě a novým opatřením zaměřeno na propojení a představení nových možností pro montážní a servisní firmy
  • PODPORA UČŇOVSKÝCH OBORŮ – spolupráce s Cechem topenářů a instalatérů v rámci doprovodného programu
  • ZAPOJENÍ vystavovatelů do doprovodného programu
  • DOPROVODNÝ PROGRAM VELETRHU – konference na aktuální téma, prezentace, streamování z veletrhu s portálem TZBinfo a Estav
  • NÁŠ CÍL – udržet a posílit akci v oboru TZB s hlavním mottem veletrhu … OSOBNÍ SETKÁNÍ je nepřenositelné
Nová reklamní kampaň

Mediální prostor, naše zvyky a technické možnosti nás všech se samozřejmě mění. My jako pořadatelé jsme si to vyzkoušeli ať už během covidu při virtuálním veletrhu TZBexpo.com, tak především u letošního ročníku Aquathermu Nitra 2023. A to zjednodušeně řečeno vsazením na stěžejní části kampaně umístěné na internet. Především využitím vyhledávačů s funkcí remarketingu a sociálních sítí s překvapivým výsledkem v kontextu cílové B2B skupiny návštěvníků – viz vyhodnocení návštěvnosti AQ Nitra 2023 ZDE. Samozřejmě standartní nosiče jako billboardy, rádio apod. zůstává, ale hlavní důraz klademe na internet ve všech jeho podobách.

S čím určitě jsme měli na Slovensku úspěch a rádi přenesli do čech je naše novinka na vlastní firemní „karty“ na stránkách veletrhu informující vaše návštěvníky o připravovaných novinkách plánovaných pro veletrh a umístění reklamní ikony na „Home page“ Vašich stránek.

Více o detailech obou novinek najdete na slovenské edici Aquathermu ZDE.

Samozřejmě bez našich společných „Timesů“ si už naši spolupráci s Vámi neumíme představit.

Aquatherm-praha.com